Na prvom Vaskršnjem Kyokushinkai karate turniru održanom u Sportskom Centru Igalo 11.05.2024. učestvovalo je 12 klubova iz 6 zemalja; Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Ruminije, Poljske i iz Crne Gore.
Domaći takmičari iz Kyokushinkai karate kluba “Herceg Novi“ u jakoj konkurenciji, osvojili su ukupno 23 medalje, od toga 7 u disciplini “kata” i 16 u disciplini “kumite” tj. u borbama.
Najistaknutiji domaći takmičari bili su Marko Ćeklić koji je osvojio prvo mjesto u disciplini “kata”, te Pavle Lučić i Nikolaj Mladenović koji su osvojili prvo mjesto u borbama.

Turnir su otvorili Mitar Kisjelica, sekretar za društvene djelatnosti i međunarodnu saradnju i Dragan Pešikan, predsjednik Kyokushinkai karate kluba Herceg Novi, koji je i organizator ovog takmičenja.
Prisutni su mogli uživati i uz nastup KUD-a “Ilija Kišić” iz Zelenike.
Generalni pokrovitelj turnira je Opština Herceg Novi.